0
0

Купити кондиціонер і не стати банкрутом?

Купити кондиціонер і не стати банкрутом?

Створення комфорту у великій квартирі – задоволення не з дешевих. Купівля та встановлення надійного кліматичного устаткування може обійтися в круглу суму, з розрахунку $ 1500-2000 на кожну кімнату. Ще дорожче коштує охолодження офісних приміщень, насичених людьми і тепловиділяючим обладнанням.

Як зекономити до 50% на обладнанні?

Якщо вам необхідно кондиціонувати відразу декілька приміщень, найбільшу економію може дати грамотний вибір типу використовуваного обладнання. За рахунок цього можна скоротити свої витрати в півтора-два рази. У той же час цінова різниця між моделями екстра класу і ширвжитком 25-30 відсотків.

Більше потужності – менше витрат

Друга хитрість полягає в тому, що під час використання більш потужного устаткування витрати знижуються. Припустимо, що потрібно охолодити велику кімнату площею 65 квадратних метрів. Це можна зробити за допомогою однієї потужної спліт-системи з внутрішнім блоком настінного типу, середня ціна якої буде близько $ 2360. Ну, а якщо цю ж кімнату розділити на три, знадобляться три кондиціонери меншої потужності, що призведе до збільшення вартості обладнання на 60 відсотків! ($ Тисячі двісті шістьдесят-дві х 3 = $ 3786). З цієї причини не варто нарізати офіс на масу мікроскопічних приміщень, оскільки це може призвести до істотного подорожчання системи кондиціонування. Але якщо це неминуче, оптимальний варіант – перегородки не доходять до стелі, залишають єдине повітряний простір.

Дешево і дуже сердито

Однак найбільш простий і дешевий спосіб забезпечення комфорту – покупка віконних кондиціонерів. Технологія виробництва подібних апаратів досить проста і не змінюється протягом багатьох років, а тому ціни на них мінімальні.Найдешевші моделі продуктивністю 1,5 кВт потягнуть приблизно на $ 440, а апарати здатні створити комфорт у приміщеннях до 50-65 метрів будуть коштувати в районі $ 1000-1200. Причому монтаж віконного кондиціонера можна виконати самостійно – для цього потрібно мінімум столярного інструменту і елементарна акуратність.

Досвід прагматичних американців

Віконні кондиціонери найбільш популярні у прагматичних американців, які врізають їх не у вікно, а прямо в стіни будинків, благо останні не відрізняються великою товщиною. Щоправда, в наших кліматичних умовах такий варіант можна випробувати тільки в тонкостінних вуличних павільйонах. Причому встановлений в стіні оконник виглядає не гірше, ніж спліт-система, а за ціною приблизно вдвічі дешевше. Віконні кондиціонери найбільш популярні у прагматичних американців, які врізають їх не у вікно, а прямо в стіни будинків, благо останні не відрізняються великою товщиною. Щоправда, в наших кліматичних умовах такий варіант можна випробувати тільки в тонкостінних вуличних павільйонах. Причому встановлений в стіні оконник виглядає не гірше, ніж спліт-система, а за ціною приблизно вдвічі дешевше.

Віконний кондиціонер – всі “ЗА” і “ПРОТИ”

Тим не менш, віконні кондиціонери мають масу недоліків, серед яких високий рівень шуму, невисока рівномірність охолоджування, більш примітивне функціональне оснащення. З цієї причини в більшості розвинених країн світу найбільшого поширення набули спліт-системи. Їх вартість сильно залежить не тільки від потужності, але і від типу внутрішнього устрою. Блоки, які розміщуються в приміщенні, можуть бути настінного, напольно-стельового, касетного, канального і колонного типів. Причому у всьому діапазоні потужностей від 2 до 8 кВт найбільш доступними є спліт-системи з внутрішніми блоками настінного типу, середня вартість яких залежно від продуктивності коливається від $ 700 до $ 2500. Не дивно, що саме на їх частку припадає левова частка продажів. Замість того щоб ставити кондиціонер в кожному приміщенні, можна обійтися одним потужним агрегатом, що роздає охолоджене або нагріте повітря за системою воздуховодів. Адже чим потужніший кондиціонер, тим дешевше коштує один кіловат холоду. Реалізувати ідею дозволяють спліт-системи канального типу, які іноді називаються міні центральними.Зовнішній блок такого кондиціонера знаходиться на зовнішній стіні будівлі, а внутрішній – у приміщенні, між підвісною стелею і капітальним перекриттям. Який це дає результат? Розглянемо на конкретному прикладі.

Реальні показники ефективності

Припустимо, що необхідно кондиціонувати 5 офісних приміщень, площею 10, 15, 20, 20 і 30 квадратних метрів, вікна яких виходять на схід. Нехай в офісі працює 15 осіб, на яких припадає дванадцять комп’ютерів, два мережних принтера і копіювальний апарат. У цьому випадку для створення комфорту буде достатньо однієї спліт-системи канального типу потужністю 14,5 кВт, середньою вартістю близько $ 5770. Ну а якщо використовувати спліт-системи настінного типу, знадобиться близько $ 7480, тобто в півтора рази більше. Навіть з урахуванням того, що монтаж і комплектуючі кондиціонера канального типу можуть коштувати вдвічі дорожче, ніж у настінних спліт-систем різниця виходить досить відчутною.

Розвіюємо міфи про мульти-спліт системи

А ось використання мультиспліт-систем, всупереч розхожій думці, економії коштів зазвичай не приносить. Справа в тому, що такі кондиціонери не можна отримати простим підключенням додаткових внутрішніх блоків до існуючого зовнішнього. Потужність зовнішнього пристрою повинна бути дорівнює сумарній продуктивності внутрішніх, а тому мультиспліт-системи на рівні комбінації двох моноспліт-систем тієї ж потужності.

Коментарі